Drobečková navigace

O učebnicích

Učebnice si za několik staletí vydobyly své nezastupitelné místo ve vzdělávacím systému. Během této doby prošly dlouhým vývojem a velkými změnami.

Nutno říci, že v historii nebyly učebnice vždy tím, čím by měly být, tj. materiálem probouzejícím v žákovi touhu po vědění, ale pohříchu bývaly často souhrnem „pravd" dospělých (a bohužel i často politicky zkreslených), které se měl naučit nazpaměť.

Moderní učebnice
je vzdělávací materiál, a to nejen na papíře, ale dnes stále častěji v digitální podobě, který skutečně obsahuje také verifikované a pečlivě vybrané základní informace. Jeho druhou hlavní složkou je podpora moderních didaktických postupů. Právě didaktická složka odlišuje učebnici od toho, co může vytvořit jediný učitel, či od toho, co lze najít na internetu.

Už dvacet let se pro Vás snažíme připravovat profesionálně zpracované učebnice, které by pro Vaše žáky měly být návodem k efektivnímu osvojení si znalostí a dovedností.

Autory
našich učebnic jsou především špičkoví učitelé ze základních, středních i vysokých škol. Pro řadu z nich je jejich učebnice úspěšná na trhu vyvrcholením jejich pedagogické kariéry.

V této sekci naleznete

Aktuality

13. 04. 2015 Soutěžte s YOUR SPACE!

Soutěžte s YOUR SPACE!

Zapojte své žáky do naší soutěže o více než 50 zajímavých cen. Pokud některý z Vašich žáků vyhraje, máme připravenu cenu i pro Vás.

Archiv